ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7187075
*
nr 718 7075
Spegel
1920-tal, höjd: 131
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2011
kl 18:52:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 13:26:59
1
200 kr
30/9 20:38:25
2
650 kr
2/10 19:21:51
3
350 kr
2/10 21:14:04
4
500 kr
2/10 22:39:40
4
600 kr
3/10 18:47:14
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
*
Spegel
nr 718 7075
Spegel
1920-tal, höjd: 131
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 13:26:59 | 1 | 200 kr |
30/9 20:38:25 | 2 | 650 kr |
2/10 19:21:51 | 3 | 350 kr |
2/10 21:14:04 | 4 | 500 kr |
2/10 22:39:40 | 4 | 600 kr |
3/10 18:47:14 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57